| quiria a întrebat:

Buna seara.Nu cunoasteti locuri de munca in Romania? Eu sunt o tanara serioasa si vreau sa muncesc.Aici in Moldova nu sunt locuri de munca,e zona defavorizata. Vreau sa muncesc, vreau sa fiu utila societatii! Nu exista oameni bogati pe aici? As putea sa fac menaj la o familie sa achit facturile, sa fiu utila unor oameni care nu au timp pentru asa ceva. Daca mai exista oameni seriosi le solicit ajutorul.Doar daca mai exista. Daca nu nu raspundeti.Raspundeti doar daca aveti oferta serioasa.Cineva care are nevoie de un om de baza, cineva care m-ar putea angaja, va rog lasati raspuns aici.Eu sunt fata de la tara, cu bun simt.Nu sunt fitoasa, nu am aere.Sunt o fata care pot sa muncesc doar pentru un om serios care isi doreste un om de baza la casa lui.Stiu ca sunt oameni buni.Imi puteti lasa mesaje aici la mesaje.Astept raspunsuri de bun simt! Am terminat facultate si master.Nu cersesc vreau sa muncesc.Va rog ajutati-ma oameni cu posibilitati cu un loc de munca cinstit! Va multumesc oricum

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Daca esti tanara, iti recomand sa iti continui studiile, orice an petrecut in invatare ulterior terminarii facultatii iti dubleaza venitul pe care l-ai primi, in orice tara ai fi. Incearca totodata sa castigi o bursa pentru cetatenii din republica moldova in Romania, eventual iti recomand si site-ul www.epso.eu (este si sectiune in limba romana) in cazul in care demersurile privind aderarea moldovei la UE vor permite. Nu incerca sa iti cauti un job au pair, menajera sau baby sitter, pentru ca pierzi timp pretios in educatie care ti-ar folosi mai tarziu. Nu te plafona, fa-ti un cv si trimite la firme serioase, eventual un job in vanzari la o firma din republica moldova ar fi un punct de plecare. Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult.

| quiria explică (pentru supermamici):

Sunt din judetul Bacau, Romania nu din Republica Moldova.

| 0x11111051 a răspuns (pentru quiria):

Aaa, eu creadeam ca esti din RM, si de aceea ma pregateam sa iti raspund, dar mi-am dat seama ca esti din Regiunea Moldova

| Lexi888 a răspuns:

Vezi pe centura de la autostrada soarelui, stai acolo si te agata șoferi si iei 50 lei pe ora. poate trec si eu pe acolo cu jeepul, iti dau dublu daca imi place de funduletul tau.

| Marrythenight a răspuns (pentru Lexi888):

Ce idiot esti straight face

| Lexi888 a răspuns (pentru Marrythenight):

Semăn cu tine

| quiria explică (pentru Lexi888):

Tu nu intelegi dar comentezi aiurea.Eu nu sunt prostituata. Daca tie iti plac e problema ta nu a mea.Eu nu ti-am adresat intrebarea tie sau lichelelor din Romania.Dar vad ca lichelele raspund.Eu nu am facut facultate si master ca sa ma jignesti. Sper sa primesti in viata dupa suflet.Adios!

| Marrythenight a răspuns (pentru Lexi888):

Ai vrea tu laughing

| luigipetre a răspuns:

Buna te as putea ajuta eu!
am incercat sa iti trimit mesaj dar vad ca nu functioneaza, mi-am facut cont special ca sa iti scriu tie mesaj, as dori sa comunicam, da-mi un mesaj cu adresa ta de contact si mai multe informatii despre tine, daca ai dori sa lucrezi in domeniu turismului, etc contacteaza ma se castiga bine...