| Iuliargd a întrebat:

Bună seara! Va rog sa-mi spuneți cum pot face urgent rost în 4 zile de 300 lei! Am făcut un credit la IFN și trebuie plătit altfel se pune dobânda. Am nevoie urgent în 4 zile sa fac rost de bani. Dacă aveți vreo idee sa-mi scrieți!

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Daca nu-ti pot lua NIMIC, pentru ca nu ai nimic pe numele tau, mergi la ei si spune-le ca vrei sa-l amani pentru 9 luni, asa cum fac bancile. Daca nu vor, atunci spune-le ca nu ai de unde sa le dai banii si nu ai nimic pe numele tau.
In urmatorii 5 ani nici sa nu pui ceva pe numele tau si scapi.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In București sunt firme care oferă și nu cer garanții, cred că sunt și în alte orașe

| Iuliargd explică (pentru anonim_4396):

Știu ca sunt firme dar eu nu mai am job ca să pot face de aceea am cerut o părere sau un sfat.

| Eugen80 a răspuns:

Mergi la rude sau prieteni sau imprumuta. Nu ai, amaneteaza ceva care valoreaza peste 600-700 lei lei.
Acum serios, daca as sti, as tot face la fiecare 4 zile 300 lei pe langa ce fac.
Nu vreau sa fac glume proaste cu iesitul pe centura...

| Iuliargd explică (pentru Eugen80):

Nu știe nimeni de creditul meu happy de aceea am cerut un sfat sau o părere!

| Eugen80 a răspuns (pentru Iuliargd):

De ce l-ai facut asa pe ascuns?
Apoi ce ai semnat? Ce pot sa-ti ia?

| Iuliargd explică (pentru Eugen80):

Am avut nevoie de bani de aceea l am făcut. Nu poate sa mi ia nimic, dar mi se va pune dobânda foarte mare.

| Eugen80 a răspuns (pentru Iuliargd):

Daca nu-ti pot lua NIMIC, pentru ca nu ai nimic pe numele tau, mergi la ei si spune-le ca vrei sa-l amani pentru 9 luni, asa cum fac bancile. Daca nu vor, atunci spune-le ca nu ai de unde sa le dai banii si nu ai nimic pe numele tau.
In urmatorii 5 ani nici sa nu pui ceva pe numele tau si scapi.