| andrauta a întrebat:

Vreau sa ma mut cu chirie intr'o garsoniera si as vrea sa stiu, de câți bani am nevoie pe luna(chiria, curentul, apa si alte necesitați sau obligații de genul) aproximativ?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

depine, sunt prea multe variabile. costul chiriei unei garsoniere in centrul Bucurestiului difera de costul unei garsoniere la periferia Botosaniului

Depinde cum e utilitata garosiera, iar utilitatile depinde doar de tine cat consumi

| neutrino a răspuns:

Cu 500 de euro te descurci in orice oras din tara.

| e1xtz a răspuns:

Depinde de orasul in care locuiesti, confort, zona... daca pe timp de iarna izolatia este buna si nu vine mult caldura.
Oricum, sa presupunem ca gasesti chiria lunara la 500 lei pe luna si cheltuielile pe vara sunt cam de 150 lei aproximativ, iarna 350, mai putin de atat nu cred, decât in orase mici si mai defavorizate sa zic, unde costurile sunt mai mici.