| Anutsacpl a întrebat:

Helllooo TPU, as vrea sa ma mut intr o garsoniera. nu am nevoie de una mare laughing). intrebarea mea e cam cati bani as cheltuii intr o luna cu tot cu chirie. intreb ca poate ati trecut prin asa ceva si mna... Dau fundita. :*

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E cam irelevanta intrebarea ta. Preturile pot diferi de la 150-1000 euro. Totul depinde de oras, de locatie, de marime, de consumul tau, daca are centrala proprie sau nu, daca e izolat blocul, daca stai in caldura sau rabzi in frig, daca vrei TV+ net, daca consumi multa apa sau curent samd

| Vi003 a răspuns:

Depinde cu cat o inchiriezi, intre 200 lei si 100 euro. Conteaza orasul, daca e situata in centru, confortul si dotarea. Asociatia te va costa pana intr-o suta de lei, facturile la curent, gaze, telefon, sunt in functie de cat consumi. Daca esti cumpatata, gazele nu te duc la mai mult de 8 lei, curentul vreo 40-50 de lei pe luna. Fa un calcul simplu, vezi cat esti dispusa sa cheltuiesti si, ai mare grija in casa cui o sa locuiesti. Bafta in alegerea unei garsoniere pe gustul tau!

| Crainstorm20 a răspuns:

Buna :-)
Iti pot spune:
- Conteaza unde se afla! Exemplu in Bucuresti sunt scumpe mai ales
aproape de centru!
- Calitatea ei! Are centrala, se afla intr-un oras major din punct demografic care atrage lumea? Atunci da poate fii foarte scumpa! Si 500 poate ajunge! In Londra e foarte scumpa! :-)
-Uita-te la oferte de cazare in ziare! O sa poti gasi si mai ieftin!
Mai ales daca persoana e de treaba sau batrana! XD

Bafta!

| HeiwaaSmilee a răspuns:

Din cate stiu eu, o garsoniera costa CEL PUTIN 200 euro deci. poti gasi intre 200-500 euro in mare parte.

| Adii91 a răspuns:

Depinde de oras si facilitati prezentate, s-a mai zis... intr-un oras mediu/mic cum e Tg-Mures, chiria la o garsoniera e intre 80-150 euro in general, cele aflate in josul acestei sume nefiind dotate cu toate facilitatile( masina de spalat, frigider, tv, centrala pe gaz, etc). Ma gandesc ca pretul creste proportional cu dimensiunea orasului, in cele mai mari preturile sunt mai piperate

Pretul mentionat e doar pentru chiria propriu-zisa, banii pe care ii platesti proprietarului. La asta se adauga intretinerea, care depinde de consumul tau personal