| Idkedhensu a întrebat:

Buna, stie cineva cum pot sa-mi verific cardul de paypal? Trebuia sa-mi intre 100€ si cred ca am pierdut banii pentru ca imi zice ca trebuie sa verific ca sunt proprietarul cardului, am incercat doar ca imi da erori nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-maaa!

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles ca are. e serviciu bancar, nu e disponibil sub 18 ani. Sa faca parintii cont atunci.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cardul bancar este verificat de Paypal, nu tu-l verifici.
Adica, cardul bancar sau contul bancar care le-ai legat de contul paypal, trebuie sa aiba aceleasi date personale exacte, numele si prenumele din buletin, data nasterii, sa ai peste 18 ani samd.

Papalul te verifica la sange: intra in contul tau bancar si retrage $2 dupa care iti trimite un cod de 4 cifre pe care tu-l pui inapoi in contul paypal si ei iti dau cei $2 inapoi.

Abia dupa ce verificarea asta este facuta, contul tau de paypal este eligibil si poti face tranzactii prin el.
Paypalul nu se jaoca cu copii sub 18 ani, fiindca au politica stricta, sau cu cei care nu-si pun datele reale!

| Idkedhensu explică (pentru Violleta2022):

Pai da dar mi-am pud toate datele mele in card si am fix 18 ani dar tot nu am primit nici-un cooodddd

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Idkedhensu):

Codul ala il vezi pe extrasul de cont, sau te duci si te uiti frumos la ultimele tranzactii in online banking.

| Idkedhensu explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai si dupa codul ala unde il pun? Are ceva daca sunt minor daca parintii sunt de acord? Te tog raspunde mi

| Violleta2022 a răspuns (pentru Idkedhensu):

"cum 12 ore | Idkedhensu explică (pentru Violleta2022):
Pai da dar mi-am pud toate datele mele in card si am fix 18 ani dar tot nu am primit nici-un cooodddd"

Datele tale nu se pun in card, ci in contul Paypal si ei isi retrag $2 din contul tau bancar, dupa acre acel cod ti-l transmit in extrasul de cont, ca descriere la acea retragere.
In acelasi timp ei trimit email cu un link si-ti spun ca acel cod aparut in extrasul de cont bancar sa-l pui inapoi in linkul trimis de ei, ca verificarea bancara sa fie completa.

Daca numele tau din contul bancar nu este identic cu cel din Paypal, contul nu este valid si acceptat de paypal.

| Idkedhensu explică (pentru GabiDumitrescu):

Okk am inteles multumesc mult te totttttttttt!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Idkedhensu):

Bineinteles ca are. e serviciu bancar, nu e disponibil sub 18 ani. Sa faca parintii cont atunci.

| nevermind1234 a răspuns:

Fii mai explicit. La ce îți da eroare? Când te loghezi in contul paypal, sau la adăugarea cardului?