| AlexandraImiplaceciocolata a întrebat:

Stiti cumva daca exista firme in Romania care angajeaza copii cu varsta peste 12 ani? Am auzit ca ar exista cu program de 4 ore. Daca da, dati-mi cateva exemple. Va rog! Nu am ce face in timpul verii. Multumesc anticipat! :*

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista si nici o firma nu poate angaja legal persoane sub 16 ani sau cu acordul parintilor de la 15 ani.
Fapta de a angaja minori, cu nerespectarea varstei minime legale pentru angajare, constituie infractiune si nu cred ca vreo firma si-ar permite.