| Ionescu_Achim_1997 a întrebat:

sunt abonat la Orange si am un abonament de 25 de euro, pentru minutele in strainatate si net 5gb, dar daca vreau acum sa trec pe un abonament mai avantajos undeva la 18 euro, pot sa trec? sau trebuie sa astept sa se termine contractul? acum am mai multe minute la digi si am facut ab acolo ca e mult mai ieftin

Răspuns Câştigător
| DreamWhite3000 a răspuns:

Poti sa rupi contractul cu Orange si sa pastrezi digi... Funda? big grin

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Poti solicita o noua oferta de abonament colegilor nostri de la Serviciul Clienti (https://www.orange.ro/servicii/serviciul-clienti/) sau celor din cel mai apropiat Shop.

O zi buna,
Orange Helper

| Ionescu_Achim_1997 explică (pentru OrangeHelper):

Voi incerca, voi merge intr-un Orange, dar totusi am mai cautat pe net si am gasit ceva de genul poate fi schimbat oricând în timpul perioadei minime contractuale cu un pachet cu o valoare egală sau mai mare.
Schimbarea pachetului cu unul cu o valoare mai mică se poate face doar la sfârșitul perioadei minime contractuale.
iar eu vreau unul cu o valoare mai mica, nu mai mare, si nici egala. si am 5 luni de cand sunt abonat. daca nu reusesc vreau sa desfiintez contractul, cat se plateste pentru a desfiinta contractul? si mai ales dupa desfiintarea contractului, pot ramane cu numarul?