| Badrock a întrebat:

Bună! Sunt fata, am 19 ani si am terminat liceul anul asta.
Nu as vrea sa urmez o facultate, dar as vrea sa fac niște cursuri de calificare.
Îmi puteți da exemple de profesii in afara de domeniul frizeriei și unghii?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Postliceala de meserii: croitoreasa, asistent medical, coafeza, maseuza, si ce se mai gaseste in orasul tau.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ceva din HORECA.
Receptioner, bucatar, ospatar, cofetar.

| blackann a răspuns:

Du-te la facultate, copilo.

| blackann a răspuns:

Vai de tine, copile.
vezi-ti de Youtube-ul tau si tik tok-ul tau de acasa si viseaza ca o sa te imbogatesti.
asa o impingi si pe asta sa nu se duca la facultate ca sa faca, "cursuri".
d-aia e plina tara de prosti.

| pufulescu0o a răspuns:

Asistenta medicala. Este meserie foarte cautat, inclusiv in strainatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Lrs2015 a răspuns:

Eu zic sa te faci manichiurista si pedichiurista. Mi se pare o messrie interesanta, mi-ar placea si mie sa muncesc asta. Dar eu nu tai unghiile bine. Nici macar pe ale mele

| NuDauNiciunNume a răspuns:

Postliceala asistent kineto, farmaceutic sau medical. Iar dupa sa lucrezi fie la stat, fie in alta tara. La privat in unele locuri se plateste foarte prost. Am o cunostinta care lucreaza ca asistent kineto la un cabinet destul de mare si are doar 2500 de lei salariul