| Geaniiina a întrebat:

Am terminat liceul, am luat si bacalaureatul... Acum am nevoie de putin ajutor, va rog. Nu vreau sa urmez o facultate si momentan nici nu imi permit. Vreau sa urmez cursuri in domeniul sociologiei. Se pot urma cursuri doar intr-un anumit domeniu in loc de facultate?
Unde gasesc sau cu cine trebuie sa vorbesc? Stie cineva cum e? Am gasit doar cursuri postuniversitare pentru cei care au absolvit facultatea...

1 răspuns:
| EuDOarSieu a răspuns:

Dragă Geaniiina, felicitări în primul rând pentru absolvirea bac-ului. Este păcat să nu urmezi o facultate, tehnologia și lumea avansează iar în câțiva ani se vor căuta doar oameni cu studii superioare. În cazul meu costurile la facultate sunt undeva la jumătate în comparație cu cele de la liceu. Dacă intri la facultate(Facultatea de Sociologie) la buget și ai o medie bunicică poți să iei bursă, de la 400 lei în sus. Crede-mă, cursurile acelea nu te învață mare lucru, ai nevoie de câțiva ani de pregătire. Sper să te gândești la ce ți-am scris. Mult succes!