| Miha002 a întrebat:

Știți cumva ce se studiază la facultatea de management? Referitor la limbi străine, dacă se pune accent mare și ce nivel?

Răspuns Câştigător
| Alle23 a răspuns:

Anul I : Microeconomie, Macroeconomie, Management (Baze), Matematică aplicată în economie, Bazele informaticii, Doctrine economice, Etica în afaceri, Comunicare şi corespondenţă în limba străină I (engleză, franceză, germană), Managementul firmei, Statistică, Bazele contabilităţii, Economia întreprinderii, Managementul producţiei, Comunicare şi corespondenţă în limba străină II (engleză, franceză, germană), Educaţie fizică.

Anul II : Managementul cercetării dezvoltării, Econometrie, Finanţe, Asigurări şi reasigurări, Analiza economico-financiară, Contabilitate financiară, Tehnica operaţiunilor de comerţ exterior, Comunicare şi corespondenţă în limbă străină I (engleză, franceză), Managementul serviciilor, Comportament organizaţional, Managementul resurselor umane, Mediul concurenţial în afaceri, Monedă şi credit, Marketing, Dreptul afacerilor, Comunicare şi corespondenţă în limbă străină II (engleză, franceză), Practică de specialitate, Educaţie fizică.

Anul III : Managementul proiectelor, Managementul investiţiilor, Managementul aprovizionării şi vânzărilor, Management antreprenorial, Managementul calităţii, Finanţele instituţiilor publice, Management strategic, Management comparat, Management intercultural, Managementul schimbării, Evaluarea afacerilor, Management operaţional.

| Miha002 explică (pentru Alle23):

Știi cumva cât de importante sunt limbile străine la management?

| Alle23 a răspuns (pentru Miha002):

Presupun ca engleza trebuie sa o stii mai bine, fiind cea mai vorbita limba din lume, poti sa participi la un schimb de studiu daca are parte asa ceva in cadrul facultatii tale si vei fii nevoita sa apelezi la engleza happy