| Cici4Mici a întrebat:

Se studiaza limbi straine la Facultatea de Sociologie si Comunicare din Brasov? Se pune accent pe ele?

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

La Facultatea de Litere Brasov, departamentul de Lingvistică Teoretică şi Aplicată se fac calumea limbi straine. Depinde ce vrei. Vrei sa termini o facultate unde sa faci numai limbi straine in profunzime sau ceva pe baza de comunicare unde nu faci teorii ale lingvisticii, etc, adica nu la un nivel avansat. Daca nu vrei la un nivel avansat e buna cea de comunicare si sociologie.

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

La orice facultate se studiaza limbi straine

| Anon31241212 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Si la medicina? rolling on the floor)))) Si la mate, drept?

| BroascaCuElice a răspuns:

@Anon31241212, da, la orice facultate in primul an de studiu se fac limbi straine, precum engleza, franceza, germana, etc, insa notele obtinute la aceste cursuri nu conteaza la medie ci doar pentru licenta si master