| melittlelioness a întrebat:

Am 17ani si ma gandesc serios la facultate. Problema este ca vreau sa fac cumva sa strang o suma de bani considerabila pentru ca peste cativa ani sa reusesc sa imi cumpar un apartament.
problema este ca am nevoie de bani si vreau sa ii achizitionez prin munca cinstita. Ar fi foarte folositoare niste idei..asa ca ajutati.ma cu cateva sfaturi.
Precizez ca sunt fata, iar facultatea pe care vreau sa o urmez este destul de costisitoare.
Va multumesc tuturor anticipat!
Funda celui mai bun si voturi tuturor...

3 răspunsuri:
| WalterWhite a răspuns:

Deci intrebarea ta este : cum sa fac bani? daca noi am stii am fi facut bani si acum eram undeva frumos nu pe TPU

| WeAreLegion a răspuns:

Cauta de lucru pe timp de vara, daca poti chiar si 2 job-uri simultan, mai vinde din obiectele de care nu ai nevoie, si nu mai da banii pe prostii, adunai!

| roby006 a răspuns:

Castiga bani primind promotii pe telefon prin SMS
Este vorba despre site-ul vivaSMS.ro, care te poate plati cu 3 eurocenti pe fiecare SMS primit pe telefonul mobil. Tot ce trebuie sa faci este sa te inscrii, sa iti adaugi numarul de telefon si sa astepti sa castigi bani. Poti sa primesti banii prin transfer bancar sau sa iti incarci cartela cu ei, direct de pe vivaSMS.ro.

Pentru a incepe sa castigi, urmareste pasii:
1. Acceseaza link-ul: http://www.vivasms.ro/h/QagHz1SiNL
(Atentie! Trebuie accesat exact acest link. Daca incercati sa mergeti direct pe site-ul www.vivasms.ro direct nu va veti putea inregistra.)
Este un refferal link, dar fara el nu puteti sa va inregistrati!
2. Inscrie-te prin accesarea link-ului " Sign Up "
3. Introdu-ti numarul tau de telefon si celelalte informatii cerute (selecteaza sa primesti cate 5 sms-uri pe zi, in fiecare zi a saptamanii - momentan acesta este maximul)
4. Vei primi un numar de verificare pe telefon pe care trebuie sa il introduci ulterior pe site, deci ai grija ca numarul sa fie introdus corect. De asemenea, trebuie sa mergi la adresa de email si sa o validezi. Acest lucru il faci prin accesarea emailului primit de la vivaSMS.ro si accesarea link-ului din email.
5. Relaxeaza-te si asteapta sa primesti SMS-uri. Fiecare sms inseamna 3 eurocenti.
6. Ulterior, poti sa iti promovezi propriul link de recomandare altor persoane care se vor inscrie sub tine, castigand mai multi bani.

De asemenea, puteti verifica acest videoclip: http://www.youtube.com/watch?v=JPqrW7O-K6g

Mult succes!