| Okkultist a întrebat:

Mai am cativa ani, si vreau sa urmez o facultate de egiptologie.
Intrucat nu as vrea sa plec prea devreme din Romania pentru a studia la Cairo, as dori sa stiu cum pot incepe studiile aici in Romania.
Am inteles ca trebuie sa termin facultatea de istorie din Bucuresti iesind pe arheologie, dupa, specializarea in cadrul egiptologiei unde o dau?
De ce vreau? E o poveste ce mi-ar lua mult timp, si care oricum nu-si are rostul la aceasta categorie.
Intr-un cuvant: Trebuie!
Sper sa ma ajutati, si sa imi dati niste sfaturi folositoare. Dau funda, multumesc anticipat! PLS

3 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Te sfatuiesc inainte de a ajunge la facultate sa inveti sa scrii corect in limba romana... ai cam asasinat-o sad

| Okkultist explică (pentru PeFuga):

1 La mana, nu am o tastatura obisnuita si este pentru gameplay-uri (WoW).
2 Nu am nevoie de raspunsul asta. Crezi ca TPU nu mi-a aratat ca sunt greseli de scriere? Asta rezulta ca nu m-a interesat in momentul de fata.
3 Poate unii dintre noi nu sunt romani te-ai gandit?
4 Am mai multa dexteritate si degetatie la mana stanga deoarece studiez chitara. Automat cu mana stanga scriu mai repede, si cu mana dreapta mai incet.

| marin81 a răspuns:

Dupa ce termini facultatea, continui studiile universitare, facand doctoratul, si te poti duce pe domeniul ales de tine, asta daca exista la noi asa ceva