| biutzza213 a întrebat:

Am facut un extras de cont la card si imi arata ca am,, Sold nou - 20 lei " iar mai jos la rambursari. cumparaturi. etc, imi arata,, plata datorie 250 lei ". Asta inseamna ca trebuie sa platesc 20 de lei sau 250?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

I intrat in rosu, asta inseamna ca trebuie sa rambursezi 270 lei
daca datoria este de 250 si deja ai intrat pe rosu cu penalizarea de 20 de lei, ai de returnat 270!

2 răspunsuri:
| InF3CT a răspuns:

Daca iti arata 250 atat trebuie sa platesti.
Probabil ai scos bani pe "rosu"
Adica nu aveai si banca ti-a dat un "imprumut"

| sofisis a răspuns:

Inseamna ca ti-au retras o datorie de 250 de lei iar tu ai ramas cu soldul pe minus. Adica tu ai avut in cont doar 230 lei, ei au retras acesti bani si mai ai de dat inca 20 de lei.