| Floydancingsaha a întrebat:

Buna, TPU! Am maaaree nevoie de ajutor. Eu vreau sa trimit un colet la o persoana care e din alt oraș. Cum ar fi mai bine prin posta sau curier? Si cum pot ajunge bani la bine. Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Dacă nu te deranjează costurile de transport, aș zice că mai bine curier, e totu mai secure, poți urmări mai ușor și ți-e mai ușor și ție și persoanei pentru c poate veni la ambele locuințe. Cu banii, e opțiunea cu ramburs dar nu știu exact cum intră în contact cu tine să ți-i dea, sau plată în cont.

2 răspunsuri:
| Johny_George_1997 a răspuns:

Clar curier. Posta e foarte inceata si e si sansa sa ajunga coletul lovit. La curier costa cu vreo 10 lei 15 lei mai mult, dar eu personal consider ca merita sa costul extra pentru cat de rapid si sigur se misca curierul. Funda?

| Cristian84 a răspuns:

Prin curier cu ramburs e cea mai buna metoda