| millar a întrebat:

Buna TPU, am nevoie urgent de niste bani, imi puteti sugera niste metode prin care as putea castiga repede niste bani? Niste siteuri etc

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca s-ar castiga banii usor din siteuri nimeni nu ar mai munci.
Tocmai ca se castiga greu si foarte greu si nu urgent.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Videochat

| sierra1 a răspuns:

Ejobs - repede aplică acolo!

| millar explică (pentru sierra1):

Am aplicat la mai multe joburi dar nu am fost chemata. Am fost sunata de tot felul de dubios.

| sierra1 a răspuns (pentru millar):

Așa e cu piața muncii - o mică /mare junglă. Bate-te să răzbești!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Câți bani? Cât de repede?

| millar explică (pentru sadrian46):

1000 in 7 zile.

| sadrian46 a răspuns (pentru millar):

Un job, modalitate de a obține atâția bani executănd o muncă în 7 zile, online sau în zona reală, nu este posibilă după știința și conștiința mea. Astfel, dacă eu nu văd realizabil aceasta îți mai rămâne o soluție. Să reanalizezi natura nevoii care a generat această necesitate acută și imprevizibilă și să cauți să anulezi cauza. Exemplu. O să îl dau pe al meu, ca să ai un termen de comparație, să ai o alegorie pe care îți poți baza o cale de rezolvare proprie la problema ta. Am un emfizem al picioarelor ne tratat. Din cauza asta port niște adidași urâți care mă prezintă prost la un interviu. Soluția, să îmi comand încălțăminte ortopedică nouă adecvată. Costă 1000 lei. Dar nu am această sumă acum. Dar dacă fac un efort de 7 zile de tratament personal la domiciliu, pot să mai reduc din inflamație ca să pot încălța o incălțăminte veche prezentabilă. Aceasta este greu căci am o mobilitate redusă, dar nu imposibil. Nu am banii dar pot face efortul. Aceasta este soluția mea la problema mea specifică. Poate rezolvi pe a ta într-o manieră similară, dacă nu poți câștiga 1000 în 7 zile.

| johnnny123 a răspuns:

Din pacate oamenii nu sunt platiti in functie de cati bani au nevoie si cat de urgent... sunt platiti in functie de ce produc.

Asadar, ce stii sa faci ca sa fii platit?