| GSebastian a întrebat:

Bună TPU, am o întrebare mai ciudată, eu în momentul actual lucrez la Profi de aproape 2 ani ca și minor, dar am aflat recent că magazinul va fi luat in franciză, voi putea rămâne angajat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti, intreaba conducerea magazinului.
De regula salariatii isi pastreaza locul si dupa francizare, mai ales daca sunt buni, dar totul depinde de conducere.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta depinde strict de noul director general, care preia magazinul, daca mai vrea sa tina minori sau nu.

| ReddY25 a răspuns:

Cel mai probabil, da

| anonim3248 a răspuns:

Nu au nici o treabă angajații că se schimbă firma sau patronul și se vor face alte contracte de muncă pe firma care preia Profi.