| Adrian_Paraschiv_1993 a întrebat:

Buna TPU am o nelamurire, am 17 ani si vreau sa-mi fac un card payoneer pot sa fac cu numele lu fratele meu daca trm poze cu buletinu lui si cu permisu? si pot sa scot bani cand e cu cardul adica nu trebuie sa fie el ca el peste o saptamana pleaca in Anglia, astept raspunsul vostru! dau Funda.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La banca trebuie sa se prezinte posesorul cartii de identitate si sa semneze actele. Nimeni nu-si risca meseria si libertatea pentru tine.

| Adrian_Paraschiv_1993 explică (pentru Salontanul):

Si daca am 17 ani nu merge?

| Salontanul a răspuns (pentru Adrian_Paraschiv_1993):

Pe numele tau da. Dar pe numele fratelui, nu. Pentru tine Ddocumentele necesare pentru deschiderea unui cont curent cu card de debit atasat sunt, in general, urmatoarele: cerere de deschidere cont, carte de identitate/buletin de identitate.
Pentru obtinerea unui card de debit de catre minori, de obicei este necesar acordul parintilor/tutorilor, acestia fiind titularii contului iar minorii utilizatori autorizati pe contul respectiv, avand carduri emise pe numele lor.

| GL757W a răspuns:

Ii zici fratelui sa deschida contul si iti da tie cardul