| Mahalance a întrebat:

Am o problema cu cardul payoneer! Am fost cu mama acum 2 zile la Galati sa scoatem banii de pe un card payoneer, am intrat la BCR si mi-a zis o doamna ca trebuie sa il bag in bancomat.
Am iesit afara si am bagat cardul in bancomat, dar din cauza ca a fost prima data cand am folosit un bancomat cardul a fost inghitit de bancomat din cauza ca nu am tras cardul la timp.
Am intrat inapoi la BCR iar acea doamna mi-a spus ca trebuie sa vorbesc cu cei de la firma ca ea nu a mai auzit de firma asta si bla bla.
Eu am raportat la payoneer si imi trimit un nou card! Prostul de mine a incurcat BCR cu BRD ca am auzit ca acolo iti da direct banii.
Oricum, intrebarea mea este:

Odata primit iarasi cardul unde ar trebui sa ma duc sa scot banii? Nu vreau bancomat, vreau direct. La BDR, nu?
Pot sa ma duc doar eu sa ii iau daca cardul e pe numele mamei?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu stii, orice card nominal(pe care este inscris numele si prenumele )si indiferent ce banca a emis acel card, poate sa fie recuperat de la banca al carui bancomat l-a confiscat(l-a "inghitit"!). Daca un bancomat al BCR-ului a "inghitit" cardul, intrebi, tot la BCR, unde si cand trebuie sa mergi sa-l recuperezi ( cu cartea de identitate).

Din cate stiu, acele carduri Payonner sunt folosite de persoane care practica videochat-ul pentru a-si incasa plata pentru serviciile prestate. Este putin probabil ca, pe TPU, sa gasesti pe cineva sa te ajute! Iti sugerez sa cauti, pe internet, un forum pentru cei care practica videochat--- ai mai multe sanse!

| Mahalance explică (pentru alessia5158):

Nu am eu treaba cu videochat-uri si alte prostii. Am fost la BCR si mi-a zis o doamna ca trebuie sa vorbesc cu firma payoneer nu cu ei. In fine, am vorbit cu un reprezentant payoneer pe skype care imi e amic si mi-a zis sa nu ma mai duc la magaria aia de banca imputita. Ar fi trebuit sa imi dea cardul ei odata ce am dat buletinul mamei si era si maicamea cu mine. Data viitoare scot de la bancomat la BRD si BCR sa o ia la gutuie!

| Mahalance explică:

BRD, scuze! Mereu incurc BDR si BCR cu BRD!