| Keystone a întrebat:

Am o nelămurire.
Contul meu BRD a expirat din data de 02.10. 2019. Am lucrat la Joyson(takata) timp de 6 luni. Am să mă re-angajez din nou. Nu-mi mai știu nici "cod activare cât nici parola unică prin SMS" presupun că astea nu mai contează de vreme ce contractul nu mai este valabil.
După semnarea contractului va trebui să îmi "refac" alt cont BRD?
Ps:după ce nu am mai lucrat nu mi-am închis contul. E vreo problemă?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Contul nu expira! Se inchide doar daca-l inchizi. Daca nu l-ai inchis s-ar putea sa ai o gaura cat casa. Depinde ce fel de cont ai (cu comision sau nu)!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e problemă. Te adresezi băncii pentru a da noile tale date personale și contul se reactivează.

| anonimg a răspuns:

Cred că un răspuns concret îl vei primi de la un angajat al băncii.
Poți să mergi la bancă -sau să suni- pentru lămuriri chiar mai înainte de a te angaja.