| Andreea_Voinea_1998 a întrebat:

Am un prieten plecat in Anglia si ar vrea să își facă un abonament pentru un telefon, ideea e ca unii au spus că se poate, unii ca nu se poate.

Unii si-au facut fara vechime acolo, altii nu au reușit cauza fiind lipsa de vechime.

Pana la urma cum se procedează? Se poate face abonament sau Nu fara vechime?

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Abonament cu cont in banca se face pe baza la vechime nu ochi frumosi. Eu dupa 6 luni am avut voie la un telefon sau alte prostii. Desigur, sa fii si bun platnic.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vechimea este cea de care depinde abonamentul ci legalitatea si ilegalitatea muncii de acolo.
Daca omul este angajat legal in Anglia, are cum sa dovedeasca ca are venituri lunare si poate face un abonament de telefon.
Daca omul lucreaza ilegal (la negru) in Anglia, evident ca nu poate dovedii ca area salariu si nici ca are nevituri, iar cei de la companiile de telefoane nu-i pot face abonament.
Ce-i atat de greu sa pricepi?
Nu-ti va recunoaste nimeni ca munceste ilegal in Anglia, de aceea spun de vechime si alte porcarii inventate.

| Endoryus a răspuns (pentru Violleta2022):

Mi-am facut abonament la EE si dupa 6 luni am primit voie la upgrade. Telefon sau tableta in rate. Nu stiu ce visezi in lumea ta cu munca ilegala. Ti-as arata fluturasii ca sa vezi cat ma freaca astia la taxe dar tu oricum esti paralela. Hai da ignore dar nu inainte sa comentezi ca ultima penibila care moare cand e contrazisa. Ca oricare alta baba la menopauza.