| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa intreb daca pentru a face bani in mediul online m-ar ajuta mult un cont bancar, ma gandesc ca altfel nu pot primi bani, nu? Dau funda

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

In general da, sunt foarte putine solutii alternative unui cont bancar (cum ar fi cecuri, sau bani trimimsi prin Western Union), chiar unele servicii te obliga sa iti faci un anumit cont bancar, la o anumita banca (din care ei o sa primeasca un comision in plus, si alte chestii, unele chiar aiurea)

insa sunt curios cum o sa faci bani in mediul on-line, nici mie nu imi strica o idee buna, daca poti sa imi spui... te rog happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ziftode):

Iti spun eu, ca fac asta de vreo 15 ani. Inainte de a indrazni macar sa visezi la asta, perfectioneaza-ti engleza. Nu la modul "I can haz cheezburgr" ci pana acolo unde ai habar ce e aia comma splice sau Oxford comma daca te scoala careva la 4 dimineata. Dupa aia, mai discutam. Bine, sau engleza la un nivel peste medie dar invatat dumnezeieste editare foto/video/design si/sau programare. Din clickuri si alte povesti de genul nu face nici draq bani. Acum mai e si intrebarea ce asteptari ai. Daca visezi la 1-200 de lei pe luna cit sa mai adaugi o alocatie, e una, daca vrei un (rezonabil zic eu) 5-6000 RON brut din care sa mai platesti actele/contabilitatea si darile la stat, apoi sa iti dai tie un salariu mediu, asta e alta poveste.

| CristinaMatei97 a răspuns (pentru ziftode):

Bitcoin e o idee foarte buna de a face bani in mediul online.
Bafta!

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Da.

| Butters a răspuns:

Poți primi/trimite prin medii precum PayPal, dar din nou, pentru a retrage banii dintr-un cont de genul, vei avea nevoie de unul bancar.