| RazvanC28 a întrebat:

Salut! Vreau sa fac banuti in mediul online, nu ma intereseaza cati bani fac, e ok si 2/lei sa fac, as vrea sa imi spuneti si cum sa primesc banii (am cont bancar de adolescent). Multumesc si ofer funda!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Legal nu poti sa faci nimic, fiindca esti minor si nu poti sa ai firma, indiferent ca ai cont bancar de adolescent!

Dar poti vinde pe FB-ul tau: haine vechi, incaltaminte, brelocuri si ce mai vrei tu, pe 2-3 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca vinzi produse sau servicii.

| nyoentox2002 a răspuns:

Puteai să faci bani dacă ai începe să îți faci cont de tiktok și dacă reușești sa ajungi viral poți face bani ușor adică dacă o sa încerci sa faci content de calitate sau faci ceva să prindă la lume, o sa crești în urmăritori adică pe tiktok poți creste cel mai ușor, apoi de pe tiktok îți poți promova și contul de insta și alte platforme.Metode sigure :ii spui la unul sa îți dea 3-4 5 euro ca să ii faci promovare sau promovezi firme ceva și firmele alea îți pot da bani sau un produs de al lor!

| sofiaaaa001 a răspuns:

Poti vinde chestii pe care nu le mai folosesti, haine etc.
https://www.dreamhomebasedwork.com/online-jobs-for-teens/