| DeiuțaBloșcuța a întrebat:

As vrea sa stiu ce trebuie sa fac ca sa ajung tehnician pentru muniţii neexplodate in Romania sau SUA!
-ce liceu trebuie sa fac
-ce facultate
-ce trebuie sa stiu desprea acesta meserie

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Liceu mate-fizica si mergi la la scoala militara de MM si Subofiteri de geniu. Daca vrei sa faci cariera ca sef mergi la Academia Militara. Acolo te vei specializa in arma geniu. Trebuie sa mergi prin Martie-Aprilie la CMJ-ul cel mai apropiat de tine: https://dmru.mapn.ro/app/webroot/fileslib/upload/files/Adrese.pdf
Pana atunci mai este.
Este o meserie periculoasa. Cere foarte mare concentrare, calm si o sanatate de fier. Orice greseala mica te poate face ingeras.