| emmacharline a întrebat:

Hei TPU va rog sa ma ajutati deci sunt la liceu profil filologie si as vrea sa ma duc la o facultate de limbi straine probabil in Germania
vreau din toata inima sa ma fac stewardesa dar mama imi distruge increderea in mine ca nu am eu cum sa ajung acolo etc. Ce studii trebuie sa am sau ce trebuie sa stiu ca sa ajung la aceasta meserie mai pe scurt cum pot

2 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Nu trebuie sa urmezi facultate de limbi straine, ci o scoala special care tine vreun an, care contine toate cursurile. Si eu aveam de gand., intereseaza-te pe google ai sa gasesti acolo raspunsuri mult mai bune decat cele ce ti le lasam noiwinking

| Elvina a răspuns:

Nu e vorba de studii, ci de faptul ca trebuie sa zi bani pentru a fi stewardesa in Romania si de asemnea 3 limbi straine. Eu asa stiu, caci am vrut sa ma duc si eu la Aviatie, dar era prea scumpa. Bafta!