| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa imi reînnoiesc un card care a expirat? Ce trebuie sa fac si cum?
Multumesc.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Banca deja il are si te asteapta sa il ridici. Trebuie sa te duci la sucursala la care l-ai facut.

| Frank51 a răspuns:

Mergi la banca unde soliciti un card nou, iti vine in 4-7 zile lucratoare.

| Bondarel99 a răspuns:

Mie mi-au dat mesaj pe telefon (ING) sa ma anunte ca a expirat si sa ma duc sa il ridic. Deci cred ca dureaza maxim 15 min daca te duci la banca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este necesar ca titularul cardului sa se prezinte la ghișeul băncii de unde a fost inscripționat și emis cardul, și va solicita reînnoirea cardului de credit/debit.
După ce depuneți cererea, cardul va fi reținut (la cererea dumneavoastră) și veți primi noul card in maximum 5 zile lucrătoare.