| anonim_4396 a întrebat:

Dacă bag un card de BCR la o banca Raiffesin Bank pentru a scoate bancnotele pe card de la Bcr nu pot fiindcă trebuie să fie sumă rotundă, este posibil să rămână acolo cardul și să nu mai mi-l dea?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti ia nimeni cardul, doar comisioane.

| mihai69 a răspuns:

Nu, dar ți se va lua probabil un comision mai mare pe operațiune.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu o sa iti ia nimeni cardul. Poti sa il folosesti oricand la alte bancomate dar sa verifici care este comisionul perceput. Iti apare informatia dupa ce introduci codul pin.

| christall a răspuns:

Nu ramane acolo. Bancomatele nu elibereaza bancote de 5 sau 1 leu. Elibereaza de la 10 lei in sus. Daca ai de ex de scos 97 lei ori scoti 90 ori 100.
Referitor la alta banca: daca scoti de la banca care a emis cardul nu ti se ia comision, daca scoti de la alte banci au comisioanele lor la retragere.