| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU doresc sa imi raspunda cineva din cadrul juridic mersi pentru intelegere fratele meu lucreaza pe santier in belgia de 3 luni nu a primit salariul patronul din tara spune ca nu a incasat banii de la belgieni atunci unde se poate adresa? multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faptul ca patronul nu a incasat banii de la belgieni nu este un motiv intemeiat pentru neplata salariului. Se poate adresa la ITM si, daca nu se rezolva, se poate adresa instantei de judecata. Numai bine!

1 răspuns:
| alex99_2261 a răspuns:

Simplu sa ti deie