| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU!
Eu cindva voi pleca peste hotare apropo in Italia!
Ca sa caut loc de munca in Italia adica barman sau chelner sunt mai multe joburi?
Voi ce credeti imi va fi usor ca sa mut in tara Italia?
Prima data ma duc, dar ma tem ca voi ramanea pe strada?
DAU FUNDA CARE A FOST IN ITALIA?

Răspuns Câştigător
| Voicu_Ionela_1999 a răspuns:

Eu cunosc o persoana care a fost in Italia ca sa munceasca tot ca un chelner. firma la care lucra era foarte buna si cunoscuta acolo, dar din nefericire cum patronii nu erau multumiti a fost concediat...si neavand pe cineva apropiat acolo a fost nevoit sa mearga sa lucreze ''cu ziua'' (cum e la noi)... Depinde acum si de caracterul pe care il ai..ca nu sunt multe persoane care se descurca printre straini! Funda?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sansele sunt enorme sa ramai pe strada daca nu pleci cu ceva sigur, sau macar la cineva cunoscut care sa te ajute acolo. Ai impresia total gresita ca in Italia e lapte si miere