| yasin99 a întrebat:

ieri am mers la Vodafone activ gsm si am dori sa imi modific extraoptiunea astfel incat sa platesc 7 euro in loc de 5, sa am acelasi numar de minute si smsuri in retea si nationale/internationale, insa primesc un telefon la doar 2 lei.
Am primit telefonul si cartela mi-a fost incarcata, insa am observat ca nu mi-a cerut sa semnez nimic, m-am uitat pe factura si contract si am observat ca la rubrica la care trebuia sa semnez era gol. Pentru ca acest contract sa fie valabil nu trebuie ca ambele parti contractuale sa semneze? Si nu ar trebui sa primesc bon sau factura si pe incarcarea cartelei propriu zisa, deoarece am primit o factura decat pe telefon.
Ce pot face deoarece nu sunt de acord cu clauzele contractuale, mai ales deoarece cred ca contractul a fost incheiat abuziv, fara acordul meu.
Dau funda celui mai bun raspuns si cu dovezi care sa ma ajute, poate chiar legi. Ma gandeam sa merg la OPC insa nu prea stiam ce sa la spun. Aproape am uitat sa specific ca ultima pagina a contractului nu se intelege, fiind jumatate stearsa.
Multumesc pentru ca ati citit.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi inapoi si explica-le problema asta.

| yasin99 explică (pentru darrio2007):

Am incercat insa vanzatoarea a inceput sa tipe, dar am reusit sa o fac sa isi sune sefa care a spus ca nu a gresit cu nimic. Insa pe la 6 seara m-a sunat si mi-a recunoscut ca vanzatoarea a gresit, insa nu a dorit sa rezolvom problema.

| darrio2007 a răspuns (pentru yasin99):

Mergi la OPC.Asta e bataie de joc.