| Aly11316 a întrebat:

Pot trimite bani pe contul cuiva (din Moldova) daca eu am card la Banca Transilvania? Trimit de pe aplicația BT ca de exemplu.

Știe cineva cât ar fi comisionul tranzacției?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

10 lei/transfer pentru transfer in lei prin NeoBT (Internet si Mobile Banking) sau venind in una dintre sucursalele si agentiile BT;
5 euro/transfer ≤ 5.000 euro si 10 euro/transfer > 5.000 euro (sau echivalent in alta valuta dintre cele mentionate) pentru transfer in valuta (euro, dolar, lira sterlina si fanc elvetian) prin NeoBT (Internet si Mobile Banking) sau venind la noi la banca.
Probabil ca la tine se va aplica aia cu euro pentru ca este intre tari diferiote!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde să îi trimiți? Cardul este atașat unui cont bancar. O bancă face transfer bancar către o altă bancă și nu altfel.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Donezi pentru ucraina? Ce frumos

| Țoglă a răspuns:

Faci un transfer bancar prin SWIFT. Comisionul la BT era 10lei/tr anul trecut.

| Salontanul a răspuns (pentru Țoglă):

Transferul se face online din cont in cont. Codul SWIFT este o adresa electronica, unica, de identificare a fiecarei banci sau institutii financiare din intreaga lume si este utilizat in cadrul operatiunilor bancare in valuta. Ajuta la transfer dar nu se face transferul prin el.

| Saiko93 a răspuns:

Comisionul iti apare in aplicatie inainte sa confirmi la final Daca nu, ceea ce ma indoiesc, intreaba la banca cel mai bine.