| PingPong5648 a întrebat:

La varsta de 15 ani pot sa imi fac un card de credit VISA la Banca Transilvania?
Daca DA, vreau sa imi explicati ce imi trebuie si cum sa fac.
Daca NU, de ce?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana la 18 ani, daca lucrezi sau si de la 16 ani daca lucrezi si ai venituri lunare, nu-ti poti face card de credit, doar card de debit tip Junior sau pentru alocatie. Pentru cardul de debit trebuie sa demonstrezi ca ai venituri lunare indestulatoare si continui, din care sa poate fi restituite sumele folosite din credit si dobanda pentru acestea. Numai bine!

| Gammer23 a răspuns:

Nu nu poti esti minor