| RaduDenis a întrebat:

Buna ziua
Doresc sa fac un împrumut bancar, până acum am incercat la BRD și BCR
Am 19 ani și lucrez cu contract de munca de 7 luni
Înainte nu am mai avut activitate
Unde pot primi un credit de nevoi personale?
La celelalte două bănci mi s-a refuzat din cauza că am doar 19 ani și nu am mai avut credite ( așa zis istoric pe care nu am cum să îl capăt daca nicăieri nu sunt acceptate )
Este vorba de o.suma de aproximativ 2.000 euro.
Mulțumesc, aștept răspunsuri.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă două te-au refuzat, incearcă cu incredere la altele (sunt o grămadă)

| Andreeush a răspuns:

Nu cred ca o sa poti face credit. Ai prea putina vechime in contractul de munca. Incearca la anul.

| Lioana a răspuns:

Incearca pana gasesti una care accepta. BRD si BCR sunt cele mai pretentioase banci. Iti sugerez chiar sa ceri oferte de la mai multe banci si sa alegi una care are comisioane si dobanzi mai mici

| Stropdeploaie a răspuns:

Doua banci securisto comuniste! Nu i de mirare ca nu ti au acceptat creditul!
Incearca la Transilvania! succes!