| leoleutzu395 a întrebat:

Salutare. Stie cineva unde pot face un împrumut bancar, dar fără loc de munca? Sunt student, dar momentan nu lucrez si as dori un împrumut pentru achiziția unui automobil. Aștept răspunsuri. Mulțumesc

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La rude.

| sierra1 a răspuns:

Pentru studii poate primești, pentru mașină, trage-ți un job.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cămătari laughing nu există așa ceva, ce garanție au oamenii ăia că-și primesc banii înapoi?

| Nemessys a răspuns:

Tu, daca ai fi banca, ai oferi niste bani unei persoane care nu are niciun venit? De ce?

Sa spunem ca ai reusit sa faci acel imprumut si rata o platesti cu bani primit de la altcineva care are un venit. Intrebarea este, de ce nu pui pe acel,, altcineva" sa faca imprumut pentru tine?

De ce iti trebuie neaparat masina? Nu exista nicio alta alternativa de transport din punctul A in punctul B?

| raMLesS a răspuns (pentru Nemessys):

"De ce iti trebuie neaparat masina? Nu exista nicio alta alternativa de transport din punctul A in punctul B?"

Numai smecherii au masina, de-aia.
Tu nici nu stii cum e sa stai cu mana pe geam ca barosanii.

| SPECTOGRAFIE a răspuns (pentru Nemessys):

A pus și el o întrebare nu a dat în cap. Poate omul nu dispune de altă alternativă de transport. Care i problema că vrea mașină?

| Nemessys a răspuns (pentru SPECTOGRAFIE):

Nu l-am atacat, nu i-am zis cu rautate. Am vrut doar sa gandeasca. Nu este nicio problema daca vrea masina, inteleg si eu entuziasmul lui, mai ales daca ai nevoie mare de una, dar sunt situatii in care chiar nu se poate si trebuie sa mai astepti, cum este si a lui. Daca te uiti mai atent la raspuns, o sa vezi acolo o solutie. Sa faca altcineva imprumut pentru el, cineva care are deja un venit.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Si cum ai de gând sa plătești ratele?