| 4n0NlmUs a întrebat:

Buna TPU.
Scuzati categoria dar nu stiu unde sa o pun.
AM luat o placuta RAM de la un magazin, mai este in garantie...nu il pot returna sa primesc bani inapoi?
Si...am fost la un serviz pentru calculatoare...si acolo,mi au dat garantie la placa de baza, acum nu o pot returna ca sa primesc bani inapoi?

Răspuns Câştigător
| vRemi a răspuns:

Nu, garantia este daca se strica sau este ceva stricat la placa, ei sa ti-o repare, acum nu mai poti si in + daca era produs returnabil, iti trebuia neaparat si bonul de cand ai cumparat-o, dar orice cumperi in domeniul IT-ului NU este returnabil, imi pare rau.

Bafta.

39 răspunsuri:
| 4n0NlmUs explică (pentru KodrutZ):

Nu au bagat inca? Nu ma joc WoT dar stiu ca pun grafica mai buna.

| KodrutZ a răspuns (pentru 4n0NlmUs):

Au imbunatatit oleaca motorul vechi, dar Havok inca nu l-au bagat. La asta vechi inca face fata HD 4770-ul la maxim, ca joc de obicei 1152X864 sau 1024X768 in fereastra.

| 4n0NlmUs explică (pentru KodrutZ):

WoT cere cerinte mici, dar sunt curios cu graphica asta noua!

| KodrutZ a răspuns (pentru 4n0NlmUs):

"Cere cerinte" e un pleonasm cit tine de mare. In alta ordine de idei, cu asta noua o sa mearga in continuare pe antichitati din 2005 toamna cu toate alea la low, iar pentru totul impins la maxim foarte probabil ca o sa ceara o placa DX 11 decenta, ceva in jur de GTX 650/HD 7790.

| 4n0NlmUs explică (pentru KodrutZ):

Cere Cerinte....nu multe mai 6670 ca cred!
Dar cumde ii dau update la graphic si de ce?
(Pentru ca automobile)

| KodrutZ a răspuns (pentru 4n0NlmUs):

"Cere cerinte" NU ARE SENS! Fie "are cerinte" fie "cere un sistem/o configuratie". HD 6670 e placa low end cu doua generatii in urma deja. Oamenii schimba engine-ul grafic fiindca era cazul. Nu de alta, dar le sufla War Thunder in ceafa bine de tot.

| 4n0NlmUs explică (pentru KodrutZ):

Stiu ca nu are sens, dar atunci asa mi-a venit.
Si nu cred ca nu il duce Pe War Thunder...acuma ma uit la sys req al lui si...
De la amazon pentru HD 6670 ratingul e de 8, 9..pentru 460 9, 0
http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-6670-vs-GeForce-GTX-460
Desigur este mai bun dar consuma 150W...
il duce nu te teme + cu Radeon HD 8570D... il duc numai bine

| KodrutZ a răspuns (pentru 4n0NlmUs):

Ce treaba are amazon si ratingul de acolo? Ia mai bine si compara flasneta aia de 6670 cu un 7750, cam minimul pentru a juca chestii la un nivel decent in ziua de azi - http://www.hwcompare.com/11734/radeon-hd-6670-oem-vs-radeon-hd-7750/.
P.S. Nu te intereseaza minimum requirements, daca indeplinesti alea sa nu te astepti sa zboare la setari medii/high.

| 4n0NlmUs explică (pentru KodrutZ):

Stiu,nici nu astept...dar numa spun.ori cum ..PLACA VIDEO nu cumpar, raman la slabu asta.mie mi-e de ajuns 6670+8570D