| Mistik a întrebat:

Buna TPU.Sotul meu vrea sa faca un imprumut la CEC dar este girant si la mine la BRD iar eu am intarziat putin cu rata. Este posibil sa nu i se acorde creditul? Mie nu mi-au cerut nici un act la CEC.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca o sa primeasca creditul deoarece el nu figureaza la Biroul de credit cu evenimente negative si tu nu o sa fii verificata daca nu o sa ai vreo calitate in contractul de imprumut al sotului tau. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| Mariusssss a răspuns:

Sa faca in liniste. situatia ratelor tale nu este vizibila in biroul de credite decat dupa 90 de zile. Daca ai intarziat cu rata 3 luni nu-ti mai da nici o banca nimic. Nici lui nici tie...iar cu CEC, proasta alegere. E una dintre cele mai proaste banci iar dobanzile practicate sunt enorme, plus garantii gramada.