| Lixandranumelamisto a întrebat:

Buna TPU! Am pierdut cardul bancar, asa ca va trebui sa ma duc la banca sa=l declar pierdut. Trebuie sa platesc vreo taxa? (Tin sa mentionez ca e card Visa)

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Depinde d ebanca, vreo 20-30 de lei. Eu zic sa suni macar sa il blocheze (daca nu ai facut asta deja), pentru cumparaturi pana in 100 de lei pe contactless nu trebuie pin

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

De regula este..pt inlocuire

| Vântulalb a răspuns:

Platesti suportul pentru noul card.
Sper ca ai anuntat Banca sa-l blocheze. Altfel, pierzi mai mult decat o eventuala taxa. Cine l-a gasit, il goleste rapid.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa platesti ceva. Totusi, du-te si declara-l pierdut/furat, daca e vreo taxa, nu poate sa fie sute de leu.