| jackie12345 a întrebat:

Unde aș putea schimba vreo 600 de lei mărunt (5, 10,50 bani)?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La banca unde ai cont.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incearca la diverse hypermarketuri (Kaufland, Auchan, etc.) sau la o sucursala regionala BNR.

| Frank51 a răspuns:

La orice fel de magazin/chiosc, problema este ca va trebui sa mergi la mai multe deoarece nu iti vor schimba toti banii.

| zilog a răspuns:

SE REZOLVĂ OFICIAL UȘOR ȘI REPEDE
Te duci la o bancă unde ai tu card de debit
și îi rogi frumos să îți schimbe banii
ei au saci de monezi
sau dacă ii anunți cu câteva zile mai înainte ții schimbă cu bucurie

așa pe ne așteptate este mai greu pentru ei că rămân fără mărunt

tu de unde crezi că fac rost cei cu cafeaua
sau unde duc ei monezile
sau unde duc cei ce au masinute
sau cei care au tot felul de jucarii prin orase care merg cu fise
sau cei care vând cartele de telefon mobil
sau cei care incarca la automate de pe strada ce primesc doar fise
sau telefoanele cu fise unde duc fisele
la banci
asa ca bancile iti pot da si tie fise daca ii rogi frumos
MIE MI-AU DAT O GRAMADA DE BANKNOTE DE 1 LEU PT O SHAORMERIE CARE NU AVEA SA DEA REST
le-am zis cu 1 zi mai inainte
si mi-au spus singura conditie sa am card de debit la ei

a doua zi mi-au dat cate banknote am putut sa car

| Vântulalb a răspuns:

Simplu: la o Banca.