| Shadow136o a întrebat:

Salutare! Avansul și lichidarea sunt la fel? Sau...la avans iau bani mai mulți și la lichidare iau mai puțin? Cum vine?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ar fi 40% avans si 60% lichidare. Dar unele firme nu respecta asta. Eu iau 50% cu 50%.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e o chestie de organizare a firmei, unei dau 50-50, altii dau salariu intreg o sigura data etc etc

| sierra1 a răspuns:

Doar contabilul firmei unde lucrezi te lămurește dar tu cum incă nu lucrezi, rămâne in aer (intrebarea)

| Shadow136o explică (pentru sierra1):

Lucrez, am luat avansul și urmează sa iau lichidarea. De asta am pus întrebarea

| sierra1 a răspuns (pentru Shadow136o):

Atunci ce am spus, rămâne valabil

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asta se stabileste in firma respectiva.
De obicei avansul este mai mic, iar lichidarea mai mare.
Dar la ultimele mele locuri de munca, nu luam avans, luam salariul intreg, la lichidare, cu o luna in urma.