| Darky142 a întrebat:

Bună ziua, am avut și eu în luna aprilie concediu medical 5 zile și 2 zile concediu de odihna. Eu sunt plătit la zi în fluturaș, este suma respectiva brut, cred, câți bani trebuie sa iau eu în mana din concediu medical + cel de odihna? Mulțumesc atașez și fluturașul, multumesc.
https://imgur.io/knETsXT? r

2 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut!
Pe fluturaș scrie ca trebuie sa iei în mana 1700(rest de plata).
1700/cate zile lucrătoare are luna=salariu net/zi.

| Tudy000 a răspuns:

Chestiile astea se platesc in fucntie de gravitatea concediului medical, aia se poate gasi in codul de pe hartie, poti fi platit 100%, 85% sau 75% din cate stiu eu, bonurile de masa nu le primesti pe zilele alea, dar salar cash da.