| simonabuburuza44 a întrebat:

Vreau sa devin reprezentant la Avon sau Oriflame. Peste 4 luni fac 14 ani. Cine mă poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| Stefana33 a răspuns:

Bună! Dacă mai vrei să devii reprezentant, eu te pot ajuta. M-am inscris la inceputul anului la Oriflame și pot spune sincer ca nu-mi pare rău..am o mulțime de avantaje si nu am nicio obligație pentru comenzi... daca vrei sa te înscriu sau daca vrei mai multe detalii, contactează-mă la adresa de email tstefana@yahoo.com☺

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cu ce sa te ajut? Iti faci cont pe site-ul Avon sau Oriflame si comanzi un catalog, il dai la oameni, strangi comezi si comazi pe site.

| tpuuser999 a răspuns:

Off-topic: stiu ca exista o tentatie mare la varsta ta sa te simti cat de putin independenta si sa-ti castigi proprii bani, dar nu cred ca o sa ai multe de castigat din aceasta experienta. Daca te hotarasti sa continui, nu inclina foarte mult balanta in aceasta directie, pastreaz-o mai mult la nivel de hobby - daca intr-adevar este pentru tine, ocaziile or sa apara de la sine.

In caz ca ai prea multa energie si timp liber, cauta ceva bazat pe voluntariat sau organizatii ale elevilor/studentesti. Acestea or sa te ajute mult mai mult in viitor si or sa te cizeleze ca persoana.

| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm a răspuns:

Pai cam nimeni.

| simonabuburuza44 explică:

Mulțumesc, dar vreau răspunsuri referitoare la întrebare happy

| simonabuburuza44 explică:

Ce oameni.

| simonabuburuza44 explică:

Vreau avantaje, dezavantaje, de la cineva care a mai fost reprezentant, sau macar care ȘTIE cu ce se mănâncă chestiile astea

| tpuuser999 a răspuns (pentru simonabuburuza44):

Daca vrei un raspuns mai exact din partea mea poti sa-ti spun urmatoarele: am mai multe cunostinte care au lucrat la Avon sau alte firme de genul (e.g.: HerbaLife), si niciuna dintre ele nu a ramas acolo sau nu are vreo poveste pozitiva din toata afacerea. Sfatul original ti l-am dat tocmai din acest motiv.

Poti sa crezi ca sunt mai inchis la minte, dar dupa cate stiu Avon e un MLM, nimic altceva decat o schema piramidala din care nu poti castiga cu adevarat pana cand nu devii propriul tau varf de piramida cu cel putin 3 sau 4 nivele dedesubt, ceea ce nu se poate inatmpla daca nu ai o gama foarte larga de prieteni dispusi sa se inhame la aceasta afacere.

Uite aici un reportaj serios dar "usor" despre sistemele MLM (engleza :/): https://www.youtube.com/watch?v=s6MwGeOm8iI