| Sarab21 a întrebat:

Bună tuturor. Am o întrebare în legătură cu alocația de peste 18 ani. Când a început școala am pus acte la secretariatul școlii pentru a lua alocația din urmă în cazul în care eu nu lucrez și merg la școală. Anul trecut am depus și a fost totul în regulă. Anul acesta dosarul a fost întrerupt și trebuie să fac din nou alte acte când deja trebuia să am banii virați în cont. Pe timpul vacanței nu am mai primit alocația și as vrea sa știu dacă primesc de când s-a oprit virarea ei sau de când am depus actele. (Sept)
Doamnele de acolo nici nu oferă informații cum trebuie!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate doar doamnele de acolo stiu situatia ta reala si stiu ce se intampla cu dosarul tau.
Intoarce-te la doamnele alea ca nimeni nu-ti poate da informatie pe aici, fiindca noi nu stim ce au facut ele cu actele tale, cand le-au depus si unde sunt, cand primesti alocatia samd.
Doamnele de aoclo ofera informtie cum trebuei dar cred ca nu asculti tu ce spun ele.
Din pacate, nimeni de pe aici nu stie ce au facut doamnele alea cu dosarul tau, deci mergi inapoi si pune intrebarea de 10 ori, pana intelegi ce-ti spun ele ori ia cu tien un adult care intelege.

| mi25 a răspuns:

Informatii neconcludente.
Cand ai implinit 18 ani, daca ai primit alocatie dupa ce ai implinit 18 ani, cand s-a oprit virarea alocatiei, in ce clasa esti.
Daca ai fost clasa a 11-a si acum esti a 12-a trebuie sa primesti si banii si pentru vacanta, deoarece anul scolar se termina si incepe la aceiasi data in anul urmator: 01 octombrie.