| Dishka a întrebat:

Bună tuturor! Dacă ați avea 25.000€, ce afacere v-ați deschide cu aceasta sumă? Aștept cât mai multe idei. Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu aș "deschide" o afacere, ci mai degrabă mi-aș lua sculele necesare pentru a lucra în domeniul meu, cu contracte și tot ce e nevoie, mi-aș scoate banii în 3 luni.

| siriusblack98 a răspuns:

Cam puținei bănuții chiar și pentru o afacere mică de tipul unui magazin de cartier. Totuși am undeva niște teren și cred că aș construi spații cu etaj de 25 pe 25mp pe compartimentele de jos și 100 mp sus ( pentru ceva gen sucursală bancară ), strict pentru închiriat. Astfel aș transforma cei 25k în venit pasiv.

| aditimus a răspuns:

Avand in vedere foametea si toti mai mult se axeaza sa faca mancare peste mancare eu daca as avea 25. 000E direct fabrica de hartie igienica.

| Werrich a răspuns:

Buna, nu stiu daca e o afacere, dar as cumpara o garsoniera la parterul unui bloc si as inchiria pentru cabinete (avocat, medic, etc.)

| Vântulalb a răspuns (pentru Werrich):

Unde ai tu garsoniera cu 25000 € in care sa mai si incapa niste birouri?

| Werrich a răspuns (pentru Vântulalb):

In Reșița găsești apartament cu 2 camere la prețul de 26000 euro
https://www.imobiliare.ro/......-X6DG1000L

| Werrich a răspuns:

Idei de afaceri ieftine – 6 business-uri pe care le începi cu mai puțin de 20.000 de euro
https://start-up.ro/......0-de-euro/