| Gosoiu_Robert_2000_1Iew a întrebat:

Bună tuturor! Doresc sa cumpăr un produs de ebay.uk și nu știu Cum sa fac plata prin paypal.
Mă puteți ajuta? ofer funda celui mai bun răspuns!

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai un card (de debit sau credit) cu utilizare internationala. In al doilea rand iti faci un cont PayPal la care asociezi cardul respectiv. Daca cardul este de debit trebuie sa ai ceva de ordinul a 20 lei pe el in momentul in care iti creezi contul pentru ca iti ia un comision de deschidere cont + o a doua suma dar asta poti sa o folosesti la urmatoarea tranzactie. Este recomandat sa ai internet banking activat ca sa-ti poti activa imediat contul PayPal. Bineinteles sa ai disponibil pe card cand vrei sa cumperi ceva.