| Diana99624 a întrebat:

Buna tuturor! Sunt in ultimul an la facultate si as dori sa imi iau un job, doar ca nu voi dispune de mult timp asa ca mi-as dori ceva sa pot lucra de acasa si part time. Sau macar part, dar nu asa de solicitant, ca sa pot avea timp si pentru licenta. Asa ca va rog sa imi dati niste sugestii de joburi pe care le pot cauta.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauta-ti pe www.freelancer.com sau ww.upwork.com
Sunt site-uri de profesionisti, unde lumea pune proiectele si altii le executa.

| flixbuster a răspuns:

Uita-te si tu peste cca. 2200 job-uri remote pe ejobs si poate gasesti ceva. Cum nu zici ce stii sau vrei sa faci, nu stiu ce altceva sa-ti zic.

https://www.ejobs.ro/locuri-de-munca/remote

| zilog a răspuns:

Esti cam leneși
O IDEIE BUNĂ AR FI SĂ MERGI LA
MILION DOLARDS
există niste sali de jocuri de noroc

Eu am lucrat la ei in paralel cu facultatea

nu stiu ce facultate faci daca cumva faci facutate de electronica
sau ceva asemanator oamenii au ce sa iti dea sa muncesti
de exemplu sa repari monitoare surse chestii din jocuri

daca nu ai habar de electronica
atunci te pun la carat incarci si descarci tiruri cu aparate jocuri de noroc nu iti face griji chestia asta iti ia maxim 4 ore din cand in cand nu in fiecare zi
un aparat are 80Kg
mai iti dau iunca pe cineva sa te ajute gen o persoana care are cu totul 40 Kg
te ajuta si el cat poate
sau poate ca sau mai schimbat vremurile
asa ca vei putea lucra si noaptea
te cheama ei cand au de incarcat jocuri in tir si cand au de descarcat
asa ca e bine rau
iei salariu minim pe economie
poti sa faci ore si ca supravehgetor de sală
de exemplu stai si tu pe acolo vezi cand a pierdut cinev mai mult de x lei te duci ii duci o limonada

te mai uiti pe la ei sa nu bage bani falsi

te mai uiti pe la jucatori sa nu bage in loc de bani tot felul de dispozitive electronice care să păcălească acceptorul de banknote

te uiti pe la ei sa nu bage sârme chestii in loc de bani

mai dai cu o cârpă pe aparate mai dai cu o mătură din plictiseală

chestii din astea banale mai mult să vadă că e cineva pe acolo să nu se ia la bătaie intre ei
sau să nu tragă de aparate sau să nu dea cu pumnul în aparate
să nu dea cu capul în ecranul aparatului

asa ca nu e cine stie ce munca de facut pe acolo
si oamenii sunt cinstiți cu banii tii bagă direct pe cartea de debit

chiar a fost primul job din viata mea la care mi-am primit salariul la timp corect direct pe card

Nu te stresează nimeni cu minic
Câte o data o să te gândești oare pentru ce îmi dau oameii ășția salariu că eu nu am muncit mare lucuru luna acesta.
Dar ei îti dau așa ca și când ar avea un paznic acolo de încedere care are grijă să nu se întâmple ceva.
Si nu este neapărat să se întâmple ceva
Sau poțî să faci cursuri la ei de casier si mai bagi bani la unu la un aparat
mai scoti când câștigă câte unul șî ii dai banii omului

Mai vorbești cu clienții șî le spui că o dată pe lună se face o tobolă și să îșî scrie numele pe chitanță șă o introducă intr-o urnă și că au posibilitatea să câșțige o mașină sau ce o fi la tombola aia dar in general sun taututurisme.