| MiraTimiriazevskaia a întrebat:

Buna, vreau sa imi cumpar un apartament in Bucuresti. Vreau sa stiu ce site-uri sau agentii imobiliare sunt mai bune. Pana acum am cautat apartamente pe Olx. Ar fi mai bun un site precum tophome? De altfel ce comision opresc agentii imobiliari de obicei?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Nu exista site-uri mai bune sau mai rele, dar cu cat numarul de oferte e mai mare, cu atat sansa sa gasesti ceea ce iti doresti e mai mare. In general agentiile percep de la cumparator un comision de 2-3% din valoarea de tranzactionare pentru imobile vandute de persoane fizice si 0% pentru apartamentele din proiectele rezidentiale "noi".

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Imobiliare.ro e cel mai mare site de profil de pe la noi din tara.
Ai sa vezi acolo detaliat si procentul care revine agentiei pentru majoritatea cazurilor