| BlueEyes a întrebat:

Vreau sa imi fac cont pe PayPal si, normal, imi cere numarul cardului. Aici este problema :am auzit de la niste prieteni ca aceste date personale (inclusiv nr. card) le pot fura altii de pe net si le pot folosi pe alte site'uri in folosul lor si te poti trezi fara bani pe card...Deci, intrebarea e :sa am incredere sa imi scriu nr. cardului pe site'uri sau mai bine nu?

Răspuns Câştigător
| Ove a răspuns:

Ai nevoie de numarul cardului,nu iti cere nimeni pinu, trebuie sa introduci acel numar pentru a fi contul complet activ, daca eu iti trimit tie 20$ iar tu nu ai contul activat complet (date reale) tu vei primi undeva pe la suma 18$, ai nevoie de card pentru a lua bani de pe paypal si pentru a pune bani pe paypal...este ca si o banca, nu intra decat pe site-ul oficial http://paypal.com,nu da parola de la cont nimanui (nici un administrator sau moderator nu o sa iti ceara asa ceva in veci), nu bifa optiunea auto log...sunt cateva chestie de securitate care trebuie facute pentru ati proteja bani si identitatea, paypal nu are dreptul sa publice ale date care le introduci tu.Bani de pe card nu ai cum sa i pierzi este cam imposibil.Prieteni tai vorbesc din basme, lucrez cu aceasta "banca" de cel putin 3 ani si nu am avut absolut nici o problema.Eu spun sa ai incredere, paypal este cel mai bun in domeniu

5 răspunsuri:
| X a răspuns:

Paypal este o companie nationala nu este un site facut de un copil din plictiseala.Nu ti se va intampla nimic daca pui numarul cardului adica e ceva normal uni oameni in pun la vederea altor milioane de oameni, ca sa poata face ceva au nevoie de card si parola daca lear avea nu iar mai interesa nr cardului. Oricum contul il poti face fara numarul cardului insa daca vrei sa trimiti sau sa primesti bani prin paypal vei avea nevoie de el!

| Kanghu a răspuns:

1. De fapt la crearea contului de PayPal nu ai nevoie sa scrii numarul. lasi casuta goala sau o umplii aleatoriu.
2. Nu are ce sa faca nimeni cu contul. Deci contul e normal sa il stie. daca vrei ca cineva sa iti dea bani pe card nu e normal sa stie contul? Sa poata trimite?
Persoana respectiva nu ar putea face nimic, nu are cardul si nici parola...

3. Poti avea increde in giganti de pe internet(Yahoo, Google, PayPal, eBay, etc)

| Mirel_8882 a răspuns:

Pe paypal poti baga fara probleme.dar pe altele verifica din toate resursele!
Mirel

| unCalutz a răspuns:

Acest mesaj este pentru cei care joaca FARMERAMA. Multi jucatori se plang ca nu pot face rost de MD(mamudele).Doar daca le cumpara. Am un prieten care este la lvl 83 pe FARMERAMA are o gramada de MD si la-m intrebat cum face atatea MD ca eu am cate 2-3 rar cand aveam mai mult.Dar acum am peste 2000de MD.Cu MD poti face orice in joc. Daca vreti si voi sa aveti MD multe trimite-ti un sms cu textul BIG 6216636 la 7465.Si primesti 200 MD.Dar nu e chiar gratis costa dar nu mult 1 euro.Nu uitati de spatiu intre BIG si 6216636. Sper ca va-m ajutat.

| tudor_2054 a răspuns:

Nuu il scrie