| gellalbie4ever a întrebat:

Bună you,
Am terminat 12 clase şi vreau să mă angajez ca să îmi plătesc facultatea.
Îmi trebuie carte de muncă? Dacă da. Cum fac rost de una?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Contract de munca, ce faci cu cartea de munca? Lucrezi in ea, nu ai cum. Doar cateva hartii A4 semnate ajung, depinde unde gasesti sa lucrezi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cartea de munca o faci atunci cand te angajezi pe baza unui contract.
Tu poti sa te angajezi oriunde vrei si oriunde poti, iti intra salariul si cu el facu ce vrei. Nu te gandii ca este foarte complicat sau ceva de genul. Nu iti trebuie nimic sa te angajezi, cu exceptia actelor pe care deja le ai si a aptitudinilor cerute.

Numai bine!

| RoCkKiD a răspuns:

Cartea de munca de care ai tot auzit de la parinti nu mai exista, acum totul e in on-line, sistemul se numeste revisal. Cand te angajezi, acolo o sa iti ramana datele cu privire la activitatea desfasurata si la cerere ti se pot da adeverinte.

Tu doar iti gasesti un job, duci actele care ti le cer si semnezi contractul.

| nyoentox2002 a răspuns:

Iti gasesti un job part time ca de gaseste:La Mach Donals, La glovo nu ai cum sa nu gasesti, la un job part time de 4 ore poți să castigi luna 11 milioane si 22 full time

| gigite a răspuns:

Daca esti din buc. la talcioc "vitan/auto" sau la "cascadelor" la pretul de 3, 00 lei buc. daca s-a deschis programul de functionare.

| ionutx02 a răspuns:

Pacat de conditiile din aceasta tara. Este greu sa muncesti, dar si sa mergi la o facultate in acelasi timp. Cauta o firma care angajeaza si contacteaza-i pentru mai multe detalii.