| Rimadan103120 a întrebat:

Buna ziua!
Am facut un imprumut la banca transilvania, cat timp se poate amana prima rata? Rata este mica de 250 de lei pe luna!

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ai făcut împrumut și nu ești în stare să plătești nici măcar prima rată la timp? De ce ai făcut împrumut dacă nu-ți permiți să achiți nici măcar 250 de lei pe lună?

| Rimadan103120 explică (pentru johnnny123):

Buna ziua, am sa platesc de saptamana viitoare, nu-i problema de asta, eu voiam sa stiu cati poti amana, termenul de zile

| suntserios a răspuns (pentru Rimadan103120):

Scrie in contract

| johnnny123 a răspuns (pentru Rimadan103120):

Scrie în contract dacă și cât poți amâna. Ai citit contractul pe care l-ai semnat, nu?

| Sophieka a răspuns:

Daca e mica, plateste-o lunar si asuma-ti ceea ce ai facut.