| Girly97 a întrebat:

Buna ziua, am primit un SMS pe care nu il inteleg si care imi spune ca tranzactia mea a fost raportata la Biroul Central European cu o marja de 0, 55%. Tot ce am facut a fost sa cumpar un simplu joc PC. Tranzactia mea este considerata ilegala?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista Biroul Central European. Cineva vrea sa te pacaleasca.

| Girly97 explică (pentru Salontanul):

Imi cer scuze, Banca Centrala Europeana.

| Salontanul a răspuns (pentru Girly97):

Oricum tot pacaleala este. N-are legatura cu cumparaturile tale.

| Simpatic a răspuns:

De pe ce platforma ai cumparat jocul PC?
Si de ce au numarul tau de telefon?
Cred ca e o metoda de escrocherie la mijloc.

| Simpatic a răspuns:

Nu se intampla nimic, e doar o escrocherie, scaneaza-ti telefonul cu antivirusul integrat dar fa-i inainte update, descarca din magazinul Google (daca ai android) Malwarebytes si da o scanare si cu acesta https://play.google.com/......ps/details
stai linistita sunt niste escroci care incearca ceva, nu cred ca are vreo legatura cu faptul ca ai cumparat un joc.

| Mosotti a răspuns:

E ok, e vrejeala aia ce ai primit pe sms.

| gabicoo a răspuns:

Niște băetzi au ieșit la pescuit!
Resetează telefonul și după ce îl reconfigurezi pune pe el un antivirus!

| Dismally a răspuns:

Blochaza acel numar, sunt niste tepari, nu exista "Biroul Central European" laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu stiu ce balarii ai facut, dar ai facut-o de oaie
nu, nu TU ai facut ceva ilegal ci unii care vor sa ti-o traga
si nu stiu cati ani ai, sau cat de speriata esti, cand citesti cuvintele:
"Biroul Central European"
un titlu TREBUIE sa aiba si un obiect de activitate, altfel iau un birou si il pun in centrul Europei si imi spun "Biroul Central European" ca altceva nu e

| Sophieka a răspuns:

Doamne Fereste! Poti apela acel numar?

Astept sa vad raspunsurile aici.

Puteti pune aceasta intrebare si pe www.avocatnet.ro